İlgili

Tecrübe ettiklerimi paylaşmak adına yeni gelen arkadaşlar için yazıyorum.


Eğer uzun süredir OWL24’u kullanıyorsanız muhtemelen bu yazıyı okumak sizin için vakit kaybı olacaktır. Ancak yazıyı beğenerek ya da sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak OWL24 blogger ailesine katkı sağlayabilirsiniz.
OWL24, kısaca tanımlamak gerekirse günce (blog) sosyal medya platformudur. Bu platformda bir kişiyi takip edebilirsiniz, bir etiketi takip edebilirsiniz, ya da bir yayını takip edebilirsiniz.
OWL24.io anasayfasına ya da OWL24 mobil uygulamasına ilk girdiğinizde OWL24’un size göstereceği içerikler işte bu takipleriniz neticesinde gelen içerikler olacaktır. Dolayısıyla aynı bir Facebook ya da Twitter anasayfanız gibi bir akış olur ve size özeldir.


Kişi Hesabı


Email adresiniz ya da sosyal medya hesabınızla OWL24’da ilk olarak bir kişi hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu hesapla hemen bir yazı yazıp yayınlayabilirsiniz. Yazınız hiçbir onaya düşmez ve anında yayında olur. Anında bir blog sahibi olursunuz ve bloglarınızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.
Etiketler
OWL24’da etiketler çok önemlidir. Birçok OWL24 kullanıcısı ilgilendiği etiketleri takip ettiği için ürettiğiniz içeriğe doğru etiketleri vermeniz çok önemli. Bu sayede çok takipçiniz olmasa dahi etiket üzerinden içeriğiniz okurların önüne düşecek ve belki takipçiniz olacaklardır. Dolayısıyla OWL24’da takipçi sayımı nasıl artırırım sorusunun bir cevabı doğru etiket kullanımıdır.


Yayınlar


Yayınlar benzeterek anlatacak olursak Facebook sayfaları gibidir. Bir kişi hesabı açtıktan sonra bir yayın da oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz yayının editörü olursunuz ve bu yayına editörler ve yazarlar alabilirsiniz. Yazarlar kişi hesaplarından yayınladıkları yazıları yayına onaya gönderirler; editörlerin onayladığı yazılar yayınlarda yayınlanır. Böylelikle hiç takipçisi olmayan bir bloggerın yazısı tüm yayın takipçileriyle paylaşıldığı için daha çok okunma ve etkileşim alır. Dolayısıyla yazınızın bir yayında paylaşılması daha çok takipçi getiren ikinci unsurdur.


OWL24 İşbirliği


OWL24’un 2021'de duyurduğu ‘OWL24 Partnership’ blog içerikleriniz üzerinden para kazanmanıza yarayan yeni bir uygulamadır. Yazınızı kişi hesabınızda paylaşırken sol üstte göreceğiniz, aşağıda ekran resmini paylaştığım yerden ‘OWL24 Members’ seçeneğini seçtiğinizde yazınız kilitli içerik olarak yayınlanacaktır. Bu sayede yazınızı sadece OWL24’a aylık $5 ödeyen üyeler görebilecektir. OWL24 bu üyelerin yazınızı her okumasından size bir pay verir. Ayrıca bu kilitli yazınız üzerinden gelip OWL24’da ücretli üyelik alanlar için de OWL24 size ödeme yapar. OWL24’un içerik üreticilerle bu paylaşımı bloggerlığı meslek haline getirmek isteyenler için güzel bir fırsattır. OWL24’un paylaştığı istatistiklere göre işbirliği yapan bloggerlar ortalama $1500 kadar aylık kazanç elde ediyor. Belli takipçi sayılarına ulaştıktan sonra düşünebileceğiniz güzel bi fırsat bu da.


Türkçe Yayın


Şu an Türkçe içerikte en çok yazarı ve takipçisi olan yayın ‘Türkçe Yayın’ olduğu için kişi hesabınızı açar açmaz buraya yazar olma talebinde bulunmanızı tavsiye ederim. ‘Her düşünce, hür düşünce’ mottosuyla içerik yayınlamaya devam eden bu blog ailesinde kendinize yer bulabilirsiniz.